Forum Zespołu Przestańcie

Oficjalne Forum Entuzjastów i Członków Szczecińskiej Formacji Happy-Rockowej PRZESTAŃCIE


#1 2008-09-22 01:55:12

 KrzysztofJacenty

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 89
Punktów :   

RAZ DWA

i tak o to nadeszła wiekopomna chwila publikacji kolejnej upragnionej piosenki PRZESTAŃCIE pt RAZ DWA
a teraz zestaw linków

Odsłuch -> www.przestancie.go.pl/media.html
Pobieranie -> www.przestancie.go.pl/down.html

Czekam na wasze opinie na temat nagrania
Pozdrawiam!

Offline

 

#2 2008-09-22 11:45:38

SamoZło

pisarz

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Ooooo..... to ja tu już napiszę, ......  i przepraszam, że tam naśmieciłam,,,ale nie wiedziałam gdzie napisać o new piosence. Ooo doczekałam się momentu chodźmy do łóżka....  hmmm...... A więc będę jako pierwsza..... hahahahahahhahaha,  orgia gitar buhahaha  ... A więc , pomarudze, bo zleksza chora jestem i kurde no, piosenka....muszę ją kilka razy przesłuchać i już drugi raz słucham, no fajna jest, wygląda jakby była nagrywana wtedy kiedy Grześ był bardzo zmęczony....i kazano mu na siłe śpiewąć , czyli podsumowując , jest dobrze.......

Offline

 

#3 2008-09-22 16:29:02

argumentative

entuzjasta protoplasta

Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 89
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Cicho, cicho. Ściąga się .
Po 2 min.:

Już!
No, więc tak sobie słucham i słucham i twierdzę, że hm, hm. Nie no, ogólnie miło się słucha Szczególnie pierwsza zwrotka jest świetna!

A tak poza tym to słuchałem już fragment wcześniej, w internecie .

Offline

 

#4 2008-09-22 16:59:51

 KrzysztofJacenty

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 89
Punktów :   

Re: RAZ DWA

SamoZło napisał:

wygląda jakby była nagrywana wtedy kiedy Grześ był bardzo zmęczony....i kazano mu na siłe śpiewąć , czyli podsumowując , jest dobrze.......

Grzesio sam sobie kazał tyle śpiewać namawiałem go na rozłożenie bardziej sesji nagrywania wokalu... ale sie uparł może poprawimy kiedyś parę momentów... ale na razie musi zostać jak jest

Offline

 

#5 2008-09-22 19:38:11

Tequila

noworodek

5718915
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: RAZ DWA

Talerze! Talerze od garów zdecydowanie za głośno, przez to nie słychać niektórych głosek w wokalu, tych "szyszących" (nie wiedziałem jak je nazwać :P), w sensie "sz", "cz", "trz", "ś". Kuje po uszach.

I brzmienie wokalu, kurczę. "Truskawki" mają to brzmienie takie fajne, ciepłe, głębokie. Tutaj z kolei jakby nieco wytłumione, bez tej ciepłej barwy, jakby nagrywane przez pięć warstw pończoch. :)

Ale jedno - wasze teksty, to moim zdaniem niedoścignione mistrzostwo. I te gitarki, przyjemny basik... :)

Offline

 

#6 2008-09-22 20:25:45

 KrzysztofJacenty

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 89
Punktów :   

Re: RAZ DWA

postaram się popracować nad tym na co zwróciłeś uwagę... jednak nie tak od razu chwilowo mam natłok innych spraw... lecz... nie wiem czy wiesz... większość poprzednich kawałków również wychodziła w paru odsłonach... zanim uzyskały ostateczny kształt postaram się coś tam jeszcze poregulować... a co do pończoch.. zgadłeś! Z tym że była tylko jedna! pozdro!  Witamy na forum i dzięki za konstruktywną krytykę

Offline

 

#7 2008-09-23 10:10:58

Janusz

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 106
Punktów :   

Re: RAZ DWA

A na usprawiedliwienie garów dodam, że niestety wciąż, wobec braku profesjonalnego sprzętu mamy tylko 3 mikrofony do nagłośnienia perkusji, więc zawsze coś odbywa się kosztem czegoś- gdyby ściszyć hi-hata, nie byłoby już w ogóle słychać werbla... Ale mamy nadzieję (i taką cichą, że Wy również ją macie), że juz wkrótce uda nam się nagrać całość naszych dokonań w studio. I nie będziemy wtedy już na nic narzekać, chyba że na NASZ brak profesjonalizmu

Offline

 

#8 2008-09-24 07:06:37

SamoZło

pisarz

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: RAZ DWA

E tam.... Tak mamy cichą nadzieje, że uda wam się....[napisze już za wszystkich] Ale nie jest aż tak źle..moim zdaniem....może ja się na tym nie znam i nie skupiam takiej uwagi na jakieś tam talerze czy że za cicho lub za głośno czegoś było. Fakt, coś tam mi nie pasuje....ale, macie usprawiedliwienie, więc wam wybaczam

Offline

 

#9 2008-09-24 11:02:07

Janusz

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 106
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Żeby wyjaśnić do końca, napiszę, że nie szukamy usprawiedliwień i chcemy zawsze dawać Wam muzykę na jak najwyższym poziomie, tak technicznym, jak i (przede wszystkim) artystycznym

Dlatego cieszę się, że mówicie nam, co jest do poprawy, co nie brzmi- chcemy nad tym pracować, bo przecież nie gramy dla siebie (no dobra- dla siebie też ). Zawsze liczymy na Waszą opinię

Offline

 

#10 2008-09-24 12:24:59

hepi

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 154
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Janusz napisał:

Żeby wyjaśnić do końca, napiszę, że nie szukamy usprawiedliwień i chcemy zawsze dawać Wam muzykę na jak najwyższym poziomie, tak technicznym, jak i (przede wszystkim) artystycznym

Pieknie powiedziane

Offline

 

#11 2008-09-25 00:26:03

Janusz

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 106
Punktów :   

Re: RAZ DWA

hepi napisał:

Janusz napisał:

Żeby wyjaśnić do końca, napiszę, że nie szukamy usprawiedliwień i chcemy zawsze dawać Wam muzykę na jak najwyższym poziomie, tak technicznym, jak i (przede wszystkim) artystycznym

Pieknie powiedziane

No to łap plusika, mój Ty Wierny Fanie

Offline

 

#12 2008-09-25 20:11:31

SamoZło

pisarz

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 78
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Hmm...A ja powiem tak jeszcze....słuchając "Raz Dwa" na MT jakoś nie zrozumiałam tekstu, chyba, że sobie go musiałam przeczytać, żeby wiedzieć o czym piosenka jest,
ale słuchając na waszej stronie oficjalnej  jakoś lepiej mi się słucha  i wszystkooo było zrozumiałe, nie wiem może wtedy kiedy słuchałam tego na MT padło mi coś na słuch, być może nie ma żadnej różnicy , a ja bylam jakaś przygłuchawa w tamten dzień...
...no ale, spodobała mi się piosenka bardziej i nawet sobie ją nuce przyznać się musze...może faktycznie nie ma żadnej różnicy pomiędzy słuchaniem tego na MT ...a sluchaniem tego na waszej stronie, mi się jednak coś ubzdurało i ja słyszę różnice...Nie wiem czy ktoś mnie akurat zrozumiał o co mi chodzi, no ale mniejsza z tym... i tak dziękuje za uwagę i za to, że ktoś takie coś przeczytał zastanawiając się  "O co jej znów biega?!"

pS. wiem wiem, za dużo powtórzeń "różnica"

Ostatnio edytowany przez SamoZło (2008-09-25 20:13:52)

Offline

 

#13 2008-09-25 22:59:51

hepi

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 154
Punktów :   

Re: RAZ DWA


No i dobrze ze slychac roznice, gdyz na stronce jest lepsiejszy odtwarzacz niz na MT U nas jest ipod To mowi samo za siebie

Offline

 

#14 2008-09-26 02:57:53

 KrzysztofJacenty

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 89
Punktów :   

Re: RAZ DWA

SamoZło napisał:

...może faktycznie nie ma żadnej różnicy pomiędzy słuchaniem tego na MT...a sluchaniem tego na waszej stronie, mi się jednak coś ubzdurało i ja słyszę różnice...

Bardzo dobrze że słyszysz różnicę! Otóż droga Jagódko panowie z MT (i nie tylko - to samo dzieje się na myspace) obniżają częstotliwość próbkowania i inne parametry mp3 odpowiedzialne za jej jakość wyrażane w Khz i mbps Robią to z dwóch zapewne powodów.

1) aby zmniejszyć obciążenie serwerów - gorsza jakość mp3 = mniejszy jej rozmiar = mniej danych wysyłanych do użytkowników

2) aby zachęcić ludzi do kupowania muzyki - pobierasz mp3 w pierwotnej jakości przed kompresją

proces jaki wtedy zachodzi (którego efekty słyszysz) to między innymi obcinanie skrajnych częstotliwości - znikają głębokie basy i zwłaszcza soprany... w rezultacie dźwięki nakładają się na siebie i brzmią jak odtwarzane ze starego radyjka... gdzie królują średnie tony... przez co utwór staje się mniej czytelny

P.S
Właśnie po to funkcjonuje odtwarzacz na naszym www.przestancie.go.pl/media.html abyście mieli dostęp do najlepszej jakości wypustów jakie jesteśmy w stanie samodzielnie wypracować

Pozdrawiam!

Offline

 

#15 2008-09-26 11:47:52

hepi

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 154
Punktów :   

Re: RAZ DWA

Ojej! No napisalem to wyzej tylko prostymi slowami Ipod jest lepszy i tyle

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl